Hitparáda „nej“ nápojů pro tělo i duši II.

reklama

Pokračujeme v naší hitparádě nejlepších nápojů pro tělo i duši do druhé desítky žebříčku. Nabízíme vám dalších deset nápojů, jež se umístily od 11. až do 20. místa v naší TOP dvacítce.

Tak které budou v hitparádě nápojů pro tělo i duši II. figurovat?

11. Káva – se umístila na jedenáctce, jako nápoj proti infarktu a mrtvici.Ovšem pijeme li maximálně 2 – 3 šálky denně. Kofein v ní zabraňuje slepování krevních destiček a tím i nánosům způsobujícím kornatění a zužování cév. A málokdo ví, že i napomáhá proti zápachu z úst.

12. Voda – dýchá kávě na záda. Je skvělá snad na všechny orgány těla. Denním postupným popíjením 200ml vody co hodinu (celkem za den cca 2 litry vody) nejen odbouráme problémy s ledvinami, močovými cestami, regulujeme dobrý krevní oběh a krevní tlak, ale dostatečným „zavlažováním“ buněk podpoříme i dobrou paměť.

13. Černý čaj – dáme li si denně cca 2 šálky bez mléka, unikneme hrozbě Alzheimerovy choroby.

14. Zelený čaj – je díky svému obsahu polyfenolu pomocnou protirakovinnou kúrou, zabraňující růstu nádorů. Zhruba 2 šálky denně jsou přínosem i proti kazivosti zubů.

15.Mrkvová šťáva – sladká, osvěžujíc a lahodná. Její obsah betakarotenu a vitamínu A dodává pleti na kráse, posiluje imunitu a zabraňuje vysoušení pokožky. Dejte si denně sklenku!

16. Jablečný ocet – ano, čtete správně. Především pro obsah minerálních látek (vápníku, hořčíku a draslíku) se považuje za antistressor a spalovač tuků. Rozmíchejte lžíci jablečného octa ve 300ml vody a denně vypijte. Budete nejen štíhlí, ale i v pohodě.

17. Kokosové mléko – představte si, že nemá téměř žádné kalorie, ovšem naopak spoustu minerálů a stopových prvků: Proto vyrovnává v těle zásaditost s kyselostí a detoxikuje organismus.

18. Zázvorová voda – je skvělá na nevolnosti, bolesti, nachlazení a trávicí obtíže. Kromě betakarotenu má v sobě i minerály a cenné oleje. Vodu získáme, když asi kousek zázvoru o velikosti 2 cm oloupeme, nastrouháme najemno, zalijeme 1/2l vody a necháme cca 20 minut vylouhovat.

19. Kvas – netradiční nápoj v hitparádě nej nápojů pro tělo i duši, který překvapí svými účinky. Postačí 200 ml ke každému jídlu a budete fit, díky skutečně obrovskému množství výživných látek v něm. Ty upravují trávení, činnost střev, podporují zdravou pleť i kvalitu krve.

20. Šťáva z červené řepy – pomáhá při chudokrevnosti, detoxikuje a podporuje fungování žlučníku. To vše díky minerálům (měď a hořčík) a stopový prvkům v ní.

Bude vám naše hitparáda nápojů pro tělo i duši užitečná?

reklama