Jóga prstů, aneb jak léčit sám sebe V.

reklama

Své zdravotní obtíže můžeme podstatně pozitivně ovlivnit za pomoci jógy prstů. Je to metoda starých indických lékařů, podle nichž se v těle nachází energetické kanály. Určitá kombinace pozic prstů – tzv. Mudra, toto proudění v organismu uzavře a tím jej léčí.

Pravidelným a denním cvičením o délce 40 minut (rozdělených třeba na 3-4 díly po cca deseti minutách), si lze za pomoci jógy prstů již po několika dnech ulevit od prudkých bolestí, a celkový efekt je znát po cca 3 týdnech trpělivého cvičení. Skvělé je, že lze cvičit doslova kdekoli a není k tomu zapotřebí žádných zvláštních pomůcek.

Pozice Universum.

Univerzum, tak je nazvána tato jóga prstů. Léčí a zklidňuje bolesti, fóbie a strachy, dodává sebejistotu a mentální i fyzikou svěžest. Levým ukazovákem zespodu a palcem zvrchu, uchopíme pravou ruku v měkkém místě mezi jejím palcem a ukazovákem. Jemně masírujeme nebo jen lehce tiskneme, je to dosti citlivý bod.

Pozice Universum

Pozice Buddha

Tato jóga prstů slouží k odstranění nervových vypětí a emocí, harmonizuje organismus a detoxikuje jej. Pokrčené ukazováčky rukou přiložíme k sobě opřené o druhé články. Palce se dotýkají jen nehty nebo okraji bříšek, ostatní prsty pravé i levé ruky jsou nataženy a leží na sobě ( levé prsty na pravé) .

Pozice Buddha

Pozice Prána

K posílení vyčerpaného organismu a jeho obranyschopnosti pomůže Mudra Prána. Lze ji praktikovat okamžitě, když pocítíte nedostatek energie a únavu, efekt je znát již za pár hodin. Propleteme vzájemně prsty pravé a levé ruky, zahákneme do sebe ukazováčky a palce vztyčíme.

Pozice Prána

Pozice Hada

„Hadí“ jóga prstů má efekt na opakované bolesti hlavy a návaly. Také posílí krevní oběh a zklidní bušení srdce. Je velmi užitečná u závratí a pocitů mdloby. Ukazováčky obou rukou stočíme do pomyslného kolečka a lehce opřeme jen nehtem o palce. Všechny ostatní prsty jsou rovné a natažené těsně u sebe.

Pozice Hada

Pozice Hromový blesk

Velmi zajímavá jóga prstů, prospěšná našim lícním a obličejovým svalům, u nichž podstatně zpomalí tvorbu vrásek a k tomu ještě podpoří dobrou náladu i celkové optimistické naladění optimismu. Přiložíme k sobě podélně oba palce rukou, natáhneme ukazováčky a ostatní prsty propleteme vzájemně.

Pozice Hromový blesk

reklama