Co vám prozradí obchodní rejstřík, katastr nemovitostí a další služby na internetu?

reklama

V životě člověka nastávají mnohé situace, kdy potřebuje nutně radu odborníka, kontakty na nejrůznější instituce či informace. My vám nabízíme několik webových stránek, kde takovéto aktuální informace získáte.

Mezi velmi užitečné portály patří obchodní rejstřík i katastr nemovitostí, ale i jiné:

ARES – Administrativní registr ekonomických subjektů, zkráceně ARES je informační systém Ministerstva financí, kterým lze účelně dohledávat dostupné informace o ekonomických subjektech (společnostech, firmách, živnostnících) registrovaných v Česku. Díky ARESu je možno také nahlížet do dalších registrů státní správy v ČR (obchodního rejstříku, evidence veřejné správy, střediska cenných papírů, statistického úřadu, celní správy a rejstříkových soudů) a tam vyhledat dostupná data.

Justice.cz – Oficiální server českého soudnictví patří pod správu Ministerstva spravedlnosti. Poskytuje občanům, firmám a institucím aktuální veřejně dostupné informace z justice – ať už samotných soudů, elektronický kontakt s podatelnou, dále formuláře a zákony ke stažení, včetně informací z obchodního a insolventního rejstříku, vyhledávání kontaktů ve všech stupních justice, znalectví a tlumočení pro soudní líčení a aktuality k tomu.

[inline:obchodni-rejstrik-katastr-nemovitosti.jpg=Nahlédnout na portály lze z pohodlí domova na PC]

Katastr nemovitostí je portálem Českého úřadu katastrálního a zeměměřičského a jeho státní správy. Umožňuje veřejné nahlížení do katastru nemovitostí o parcelách, budovách, jednotkách i jednotlivých katastrálních územích a jejich členění. Součástí je vyhledávání kontaktů na jednotlivá pracoviště, spolu s přehlednou mapou ČR, vysvětlivkami pojmů a se zodpovězenými nejčastějšími dotazy.

RZP – Informační portál Ministerstva průmyslu a obchodu je jednoduchou pomůckou k dohledání dat z živnostenského rejstříku, vyhledávání konkrétních podnikatelských subjektů (firem, živnostníků), spolu se statistickými údaji a elektronickou podatelnou.

Podnikatel.cz – jedná se o podnikatelský server s přehlednými informacemi potřebnými k podnikání z oblasti financí, daní, zákonů, živností a jejich provozu, také rady jak na to, najdete zde diskuzní fórum, ale i zajímavou nabídku školení, publikací a online poradnu.

Takže zcela určitě nejen obchodní rejstřík a katastr nemovitostí nám může být k užitku.

reklama