Legendární reality show v Česku

Vyvolení

reklama

Reality show patří k nejkritizovanějším, ale zároveň hojně sledovaným pořadům v televizi. Na obrazovkách jsme jich viděli už spoustu. Pamatujete si na všechny? A víte, co dnes dělají jejich vítězové? 

VyVolení a Big brother 

Psal se rok 2005, když televize Prima a Nova přišly s pořady založenými na podobném konceptu. Na Primě běžela reality show VyVolení s maďarskou licencí, Novy vysílala pořad Big Brother podle originálního nizozemského formátu. V obou soutěžích bydleli účastníci společně ve vile, kde byli neustále pod dohledem kamer. Diváci v televizi pak měli možnost shlédnout nejzajímavější, nejvypjatější momenty. 

Vítězem soutěže Big Brother se stal David “Shrek” Šín. Nova s reality show již nepokračovala. První ročník VyVolených vyhrál Vladko Dobrovodský, v dalších letech pak Antonín Jalovec a Milan Vobořil. V roce 2013 se po delší pauze konal 4. ročník, ve kterém opět zvítězil Vladko. 

David Šín si peněžitou výhru z počátku náležitě užíval, naštěstí se včas začal krotit. Zbylo mu dost na to, aby nemusel pracovat. Shrek se přesto činí, vydělává si jako fitness trenér. Sám se pyšní vyrýsovanými svaly. 

Co dnes dělá Vladko Dobrovodský, nikdo pořádně neví. Bez větších úspěchů zkoušel ve Španělsku prorazit jako herec. Dnes žije mimo Českou republiku a novinářům nechce přiznat, kde přesně se jeho sídlo nachází. 

Televize Prima odvysílala v roce 2021 dvě řady pořadu Like House, který se VyVoleným a Big Brotheru v mnohém podobá. Do této soutěže se ovšem nemohou příhlásit “běžní” uchazeči, jsou zvaní influenceři působící na sociálních sítích. 

Výměna manželek 

Velké emoce budí show Výměna manželek, tu již od roku 2005 vysílá televize Nova. V každém díle diváci sledují dvě rodiny, ve kterých se na 10 dní vymění manželky/matky. Rodiny do výměny se obvykle vybírají tak, aby co nejvíce kontrastovaly s druhou zúčastněnou. Ženy z velkých měst pak jezdí na venkov, ženy s jedním dítětem do početných rodin apod. V závěru show se oba páry setkávají, aby si povídaly o tom, co prožily. Často se jedná o emočně vypjaté situace. 

Jaké další reality show lze teď sledovat? 

Kromě Výměny manželek běží nebo se chystají i další reality show, sledovat můžete například: 

  • Survivor/Kdo přežije
  • MasterChef Česko
  • Svatba na první pohled 
  • Love Island 
  • Prostřeno!

reklama