Domácí kávový peeling

reklama

Také už vás nebaví stále vybírat a kupovat drahé peelingy? Zvlášť když se nabízené produkty mohou používat vždy jen na jednu část těla? Pojďme si ukázat velmi jednoduchý a přitom velmi účinný peeling, který si můžeme připravit sami doma a je za hubičku.

Ingredience pro kávový peeling

Pro přípravu peelingu budeme potřebovat:

  • Kávu
  • Olivový olej

Kávu můžeme použít jakoukoli. Záleží, co nabízí naše zásoby. Káva by samozřejmě měla být mít hrubší konzistenci, aby měla ten správný efekt.

Káva - základ kávového peelingu
Káva – základ kávového peelingu

Olivový olej má velmi blahodárné účinky na lidské tělo. Zadržuje vlhkost pokožky, dává kůži zdravý lesk, má antibakteriální účinky a také srovnává pH pokožky.

Olivový olej
Olivový olej – dodá lesk, zadrží vlhkost

Na jakou část těla?

Kávový peeling můžeme použít na obličej, na ruce, ale i na celé tělo. Nemusíme se bát vedlejších účinků. Jelikož se jedná jen o rostlinné ingredience, máme 100% jistotu, že nemůže našemu tělu nikterak ublížit.

Jak na přípravu kávového peelingu?

Postup je zcela jasný a jednoduchý. Do mističky smícháme 3 polévkové lžíce olivového oleje a 3 kávové lžičky kávy. Směs promícháme a můžeme aplikovat. Nejlépe je tento peeling provádět ve vaně nebo nad umyvadlem, abychom si nechtěně nezašpinili půlku obýváku či jiný pokoj.

Směs naneseme na danou část těla (na obličej i dlaně je dobré použít kávovou lžičku) a jemnými kroužky masírujeme. Na kůži netlačíme až příliš, abychom si pleť neodřeli. Nemusíme nechávat nikterak působit. Stačí krátká masáž a peeling můžeme smýt vlažnou vodou.

Jaký je efekt?

Obličej, ruce nebo celé tělo je po smytí peelingu příjemně promaštěné a především jemné a hladké na dotyk – nebojím se použít obrat „jako dětská prdelka“.

Kdy aplikovat kávový peeling?

Peeling je nejlepší provádět večer při koupeli či po ní, protože póry jsou přirozeně roztažené, a tudíž se káva masáží dostane i do nich. Do rána se mastnota z oleje do kůže vstřebá a my se nemusíme obávat mastných fleků pod make-upem.

Jelikož si tento peeling vyrobíme sami doma, nemusíme mít strach, že by obsahoval nežádoucí příměsi, které jsou velmi často původcem nechtěných a obávaných vedlejších účinků jako je například zčervenání kůže či dokonce nehezké vyrážky.

reklama