Domácí práce – podvod nebo opravdový přivýdělek?

domácí práce

reklama

Skutečná spousta lidí hledá možnost přivýdělku z domu. Nabídka domácích prací v inzerátech je veliká, ovšem otázka je, kolik z těchto „lukrativních“ nabídek je opravdu reálných.

Domácí práce ne, ale podvod!

Na zoufalé lidi v často tíživé situaci čeká mnoho rádoby skvělých nabídek domácích prací, které jsou podvodem. Mezi nejvíce rozšířené patří tzv. lepení a nadepisování obálek, které se tak jen tváří. V podstatě jsou ale klamným lákadlem pro další lidi na stejný systém – na inzerát. Ten nabízí informace, za něž když zaplatíte určitou částku, dostanete leták, jež máte dál prodávat stejným způsobem. Tedy sami si podat inzerát a za zaslané informace inkasovat částku od zájemců…kdepak zůstalo inzerované lepení a rozesílání obálek?

Čeho se u domácí práce vyvarovat?

Zcela určitě smeťte ze stolu domácí práce:

  • S nabídkou vysokého výdělku při minimu námahy.
  • Chybí li konkrétní popis práce a její rozsah.
  • Kde musíte za informace o práci platit jakýkoliv poplatek.
  • Pokud s vámi osoba či společnost komunikuje pouze e mailem a chybí telefonní číslo, adresa.
  • Má li být práce odváděna bez jakékoliv smlouvy.
  • Nemá li firma či osoba webové stránky.
  • Chybí li subjektu IČO.

Jak si pomoci?

Zda jde skutečně o domácí práci a opravdový přivýdělek nebo podvod lze někdy dobře i jednoduše vyhledat. Více o daném subjektu zjistíte, když si „vygooglíme“ (čili zadáte do vyhledávače) název firmy, jméno osoby a za ně postačí slovo podvod či zkušenost. A pak už jen brouzdáte po odkazech, jež vám vyskočí. Další možností jak se vyhnout podvodníkům, je důkladně pročíst stránky http://www.seznampodvodniku.cz/?page_id=98; a http://www.workline.cz .

Co je skutečně domácí práce a přivýdělek, nikoli podvod.

reklama