Sociální sítě na internetu

reklama

Bez IT techniky by dnes současný člověk asi nepřežil, prolíná se již do všech odvětví. Mladí by bez ní nedali ani ránu. A co lidé dříve narození, rozumí této technice a využívají sociální sítě na internetu?

Internet je fenoménem doby

A stal se celosvětovým trendem. Informace na něm získáváme pomocí internetových vyhledávačů, které pak odkáží na určité webové stránky. Existují zde pro komunikaci, zábavu i poučení také sociální sítě. Ty se stávají jednouchou možností propojení na stovky kilometrů vzdálených osob, firem i institucí. Dle svého zaměření slouží ke komunikaci, hraní her, seznamování, pobavení, sdílení koníčků a chatování.

Mezi neznámější a nejvíce využívané sociální sítě patří:

Facebook

Patří k jedné z nejrozsáhlejších mezinárodních sociálních sítí na internetu. Jeho pomocí lze sdílet fotografie, videa, hudbu, hry, aplikace, odkazy, komunikovat na chatu, i psát zprávy. K dnešku má více než 500 miliónů přihlášených. Za ním v závěsu je počtem uživatelů MySpace a na třetím místě figuruje Twitter.

Lidé.cz

Ryze český webový portál, s možností sdílení uživatelských profilů, diskuzních zájmových skupin, chatování, psaní zpráv, blogů a se seznamkou.

Twitter

Twitter řadíme mezi mezinárodní sociální sítě, tato je založená na posílání krátkých textových zpráv o délce maximálně 140 znaků, tzv. tweety. Ty jsou pak viditelné na profilových stránkách přihlášených. Říká se mu proto také „sms internet“, ale lze jeho pomocí sdílet i nejrůznější aplikace.

MySpace

Druhý největší komunikační server na světě. Kromě klasických uživatelských profilů přihlášených umožňuje i sdílení profilů nejrůznějších umělců. K tomu patří chat, diskuzní fóra, videa, blogy a seznamka. Jeho používání je podmíněno dosažením 14 let věku.

K těm méně využívaným sítím náleží ještě Badoo, Netlog a LinkedIn.

reklama