Víkend pro dva – zažijte něco nevšedního

víkend pro dva

reklama

Mnoho cestovních kanceláří se v posledních letech začalo kromě klasických dovolených zaměřovat i na tematicky zaměřené krátkodobé pobyty, tzv. víkendy pro dva. Vznikly i specializované agentury, které se zaměřují na odpočinek nejen v České republice, ale prakticky v každé zemi EU (tzv. eurovíkend).

Nabídka víkendů pro dva je dnes opravdu široká – od relaxačního víkendu, přes romantický až po ten sportovní. Na víkendovém pobytu daleko od domova nejenže nasajete energii, ale také okořeníte váš vztah s partnerem.

Relaxace nebo sportovní vyžití?

Pokud hledáte odpočinek, zvolte některý z „odpočinkových“ wellness víkendů. Ty se dají pořídit už od dvou tisíc korun na osobu a zahrnují stravu, ubytování a wellness procedury jako je perličková koupel, parní lázeň nebo lávové kameny. Pokud byste si takový víkend chtěli dopřát mimo českou republiku, vyzkoušejte například webové stránky www.bestwellnesshotels.at/cz.

Víkend pro dva v lázních

Krátkodobé rekreační pobyty samozřejmě nabízejí i lázně. Jejich ceny se liší podle typu zařízení a sezóny a začínají podobně jako wellness programy v běžných hotelech na dvou tisících korunách (setkáte se i s cenou trojnásobnou) na osobu.

V ceně je ubytování, strava a několik procedur. Lázeňské pobyty jsou kromě Česka (klikněte například na www.royalspa.cz ) oblíbené také na Slovensku (www.sunflowers.sk).

Jestliže máte dost všedního shonu a chcete si dva dny vychutnávat klidné prostředí a ničím nerušenou relaxaci se špetkou romantiky, pak je právě pro vás určen romantický víkend pro dva. Jeho cena za osobu začíná na 1500 korunách, za které dostanete pokoj s překrásným výhledem, romantickou večeři a snídani až do postele.

Odpočinek tancem

Pokud byste naopak měli zájem o víkendy se kulturním vyžitím, vyzkoušejte třeba některý se zaměřením na latinskoamerické tance. Podle typu zařízení a služeb jejich cena začíná již na 2000 Kč na osobu. V ceně máte stravu, ubytování a hodiny tance. Najít můžete také širokou nabídku víkendů pro dva orientovanou na rafting nebo turistiku. Ty pořídíte už za 1000 Kč za osobu a noc.

Eurovíkend – poznejte Evropu!

Zajímavou možností, jak strávit pár dnů volna, je také již na začátku zmiňovaný eurovíkend, který je ideální k poznání některé krásné evropské metropole jako je Paříž nebo Vídeň.

Eurovíkendy nebývají na dva, ale na tři nebo čtyři dny a jejich cena může být ve srovnání s wellness víkendem i několikanásobně vyšší – hodně záleží na způsobu dopravy. U eurovíkendu s destinací, na kterou se dopravujete letecky, můžete narazit i na cenu vyšší než deset tisíc korun.

Námět: Pavla Jelínková

reklama