Jak být „single“ a v pohodě zároveň

reklama

Pokud člověk zrovna neprožívá žádný vztah, mohou na něj dopadnout pocity samoty nebo dokonce deprese. Zůstávat však sám zavřený doma je to nejhorší, co můžete udělat. V těchto chvílích jsou nejlepším lékem přátelé a známí, na které se můžete obrátit.

Máme také to (ne)štěstí, že žijeme v době rozvinutých informačních technologií a třeba na takovém internetu se můžeme zabavit na dlouhé hodiny – ať už komunikací s našimi známými pomocí e-mailu, instant messengerů či bezplatného programu na volání typu Skype nebo procházením určitých tématicky zaměřených fór.

Internet vás zabaví

Pokud nemáte co na práci, můžete třeba zabrousit do některé chatovací místnosti na webu www.lide.cz. Tématicky zaměřených místností je zde celá řada – mohou se týkat hudby, filmu, ale najít můžete i místnosti pro nezadané. Pokud na vás jdou deprese, je třeba hledat veškeré kontakty s lidmy mimo domov.

Zúčastnit se klidně můžete nějakého srazu, kterých jsou po republice pořádány desítky – stačí jen vybrat si klub se zaměřením, které vás zajímá (ať už sportovní, filmový nebo modelářský). Za členství v klubech se samozřejmě platí.

Vyberte si svůj klub

Výhodou klubů v dnešní době je, že jich je v nabídce velké množství, takže si každý může najít ten svůj podle individuálního zaměření. A co se koníčků týče, být „single“ má svou výhodu – můžete se jim věnovat naplno a nemusíte se ohlížet na nikoho druhého. Stačí si jen vybrat to správné zaměření.

Řešení se najde i v případě, že chcete cestovat a nemáte s kým. Pokud máte zájem vyjet na výlet po České republice, existují různá zájmová sdružení, která podobné akce pořádají. Stačí zapátrat po internetu. Problém není ani s cestou do zahraničí – stačí si vybrat destinaci a domluvit se přes internet nebo specializovanou agenturu s jinými lidmi, kteří také nemají s kým jet. Možností je dnes opravdu spousta.

Chci se seznámit!

A až vás osamělý život přestane bavit? Pokud nechcete vyrážet na diskotéky, nejjednodušší způsob jak se s někým seznámit, je využít internetovou seznamku. Těch je celá řada, například www.seznamka.cz nebo www.rande.cz.

Chcete-li v této oblasti využít profesionálních služeb, můžete vyzkoušet také seznamovací agentury, ve kterých pomocí dotazníku popíšete svůj ideální protějšek včetně vzhledu, zájmů a koníčků a agentura se pokusí vám takovou osobu najít. Agentury také pořádají tzv. single pobyty, na kterých se seznamuje naráz větší množství lidí (setkat se můžete i se single pobyty v zahraničí).

Ne pro každého je však single pobyt vhodný. Na rozdíl od internetových seznamek se za služby seznamovací agentury platí.

Námět: Pavla Jelínková

reklama