Cvičte Zumbu, budete fit!

reklama

Zumba hýbe světem! Je tu cvičení, které vlastně ani cvičením není a navíc je vhodné pro jakoukoliv věkovou kategorii. Že ji neznáte? Tak čtěte dál!

Zumba je když…

Máte li rádi rytmus, ale zároveň se vám líbí sportování, tak je Zumba to pravé pro vás. Je totiž kombinací aerobicu, fitness, tanečních kroků a dynamické latinskoamerické hudby. Hypnotická salsa, samba, mambo, flamengo či merengue uchvátí od prvopočátku tělo a vy budete jen a pouze toužit se „vytancovat“ ze svých starostí všedního dne. Bonusem k tomu už jen bude i příjemné posilování svalů, které v opakujících se sestavách kopírujete podle cvičitele a rytmu hudby.

Kdo má Zumbu na svědomí?

Zakladatelem Zumby je fitness trenér a choreograf Alberto Perez z Kolumbie. Jako na vše geniální, i on na Zumbu přišel zcela náhodou v situaci, kdy na hodině aerobicu zjistil, že zapomněl kazetu s vhodnou hudbou. Vypomohl si tedy tím, co měl po ruce. A bylo z toho super taneční cvičení. Má na svědomí i organizaci celosvětově Zumbu zaštiťující – Zumba Fitness LLC.

Čím je Zumba jedinečná?

Velkým přínosem Zumby je nejen fyzické posílení svalů celého těla, kdy dynamicky propracováváte všechny partie, ale má i velmi pozitivní dopad na lidskou psychiku. Je skvělým dopingem pro sebevědomí, kdy máte ze svého výkonu téměř relaxační a velmi užitečný pocit. Sama hravá a rytmická atmosféra plná smíchu, je pro mnohé zábavná a tolik jiná od klasického cvičení. Žádné extra vybavení nepotřebujete. Zumba oblečení sestává z tílka či trika a tepláků. Ale jako Zumba kalhoty můžete použít i ¾ a dlouhé volnější kapsáče.

A jak to probíhá?

Každá lekce Zumby je zhruba hodinová. Tělo se nejprve protáhne při pomalejších sestavách i rytmech. Pak se pokračuje svižněji. Tempo i kroky se v pravidelných sestavách střídají a opakují, čímž dochází k neustálému protahování a posilování všech partií těla.

Kam zajít na Zumbu

Zumba kluby jsou v současnosti v každém větším městě. Jednouše je „vygooglíte“ na internetu. Ale naše tipy jsou:

Najít jednotlivá města, Zumba kluby, cvičitele lze na : www.zumbaonline.cz/pravidelnehodiny.php

Zumba Praha: www.zumba-zumba.cz, www.praha-zumba.cz

Zumba Beroun: www.zumba-beroun.cz, www.berounska-zumba.cz

Zumba Brno: www.zumbastudio.cz , www.brno-zumba.cz

Zumba Ostrava: www.zumbaostrava.cz , www.letszumba.cz

Zumba Přerov: zumbaprerov.webnode.cz/zumba , www.zumbaprerov.cz

Zumba Přerov: www.zumbahit.cz

Zumba Havířov: www.zumbaclub.cz, zumbahavirov.cz

reklama