Hitparáda „nej“ nápojů pro tělo i duši

reklama

Všude slyšíme, že je nutno dodržovat pitný režim. Je to tak, protože při nedostatku tekutin v těle vznikají problémy – pobolívá hlava, zvyšuje se únava a snižuje soustředění. Ale nápoje nejen pomáhají „zavlažit“ organismus a hasit žízeň, mohou být i výživné a ulevit v nemoci.

Hitparáda „nej“ nápojů pro tělo i duši nám napoví, co popíjet.

Desítka nejlepších nápojů

Do Top 10 jsou zařazeny ty nápoje, které jsou pro náš organismus skutečně nejpřínosnější. Tak jak to tedy je?

Kakao – proti vysoušení pokožky, figuruje na prvním místě. Jeho pravidelným popíjením v množství cca 200ml denně, dodáme pokožce tolik potřebnou vlhkost. Nejlepší je z kakaového prášku o vysokém obsahu kakaa.

Víno – pro štíhlou postavu. Kromě prevence proti aterioskleróze, je skvělým pomocníkem ke štíhlé siluetě. Ideálním denním množstvím je 100ml, týdně však ne více než 700ml, a pak minimálně 2 dny přestávka, abychom si nevytvořili závislost.

Džus z granátových jablek – na krevní oběh. Vypijeme li denně cca 300ml tohoto džusu, pomůžeme svému krevnímu oběhu ke správnému a optimálnímu fungování.

Mléko – proti vysokému tlaku. Vypít lze denně až 600 ml, a kdo tak činí, odbourává výkyvy a nebezpečí vysokého krevního tlaku.

Šťáva z rakytníku – antistressový nápoj. Dopřejeme li si dvakrát denně 2 lžíce šťávy ve 200ml vody, „zablokujeme“ škodlivé navýšení stressových hormonů. Je to díky obsahu vitamínu C, B, manganu, kyseliny listové a železa ve šťávě.

Kefír – na dobré trávení. Až půllitr kefíru denně napomáhá správné funkci střev a efektivní činnost trávicího ústrojí.

Pivo – pro pevné kosti. Postačí 300ml denně, a obsah křemíku v pivu zajistí, že kosti i vaziva budou silné.

Brusinková šťáva – proti infekcím močových cest. Už 200 ml denně zabrání díky tříslovinám v brusinkách usazování bakterií v močových cestách.

Rajčatová šťáva – proti spálení na slunci. Lykopen v této šťávě se usazuje v podkoží a zabraňuje škodlivým následkům UV záření na pokožku. Proto se vyplatí denně před a o dovolené cca 500 – 600 ml nápoje.

Pomerančový džus – proti aterioskleróze. Po obědě vypitá sklenka 200 ml džusu, odbourává tvorbu volných radikálů a tak nedochází k poškozování cév.

Zaujaly vás tyto infromace, pomohly vám? Co říkáte, dáme si příště ješte druhou desítku z hitparády „nej“ nápojů pro tělo i duši?

reklama