Hitparáda „nej“ nápojů pro tělo i duši

nápoje

reklama

Všude slyšíme, že je nutno dodržovat pitný režim. Je to tak, protože při nedostatku tekutin v těle vznikají problémy – pobolívá hlava, zvyšuje se únava a snižuje soustředění. Ale nápoje nejen pomáhají „zavlažit“ organismus a hasit žízeň, mohou být i výživné a ulevit v nemoci.

Hitparáda „nej“ nápojů pro tělo i duši nám napoví, co popíjet.

Dvacítka nejlepších nápojů

Do Top 20 jsou zařazeny ty nápoje, které jsou pro náš organismus skutečně nejpřínosnější. Tak jak to tedy je?

Kakao – proti vysoušení pokožky, figuruje na prvním místě. Jeho pravidelným popíjením v množství cca 200ml denně, dodáme pokožce tolik potřebnou vlhkost. Nejlepší je z kakaového prášku o vysokém obsahu kakaa.

Víno – pro štíhlou postavu. Kromě prevence proti aterioskleróze, je skvělým pomocníkem ke štíhlé siluetě. Ideálním denním množstvím je 100ml, týdně však ne více než 700ml, a pak minimálně 2 dny přestávka, abychom si nevytvořili závislost.

Džus z granátových jablek – na krevní oběh. Vypijeme li denně cca 300ml tohoto džusu, pomůžeme svému krevnímu oběhu ke správnému a optimálnímu fungování.

Mléko – proti vysokému tlaku. Vypít lze denně až 600 ml, a kdo tak činí, odbourává výkyvy a nebezpečí vysokého krevního tlaku.

Šťáva z rakytníku – antistressový nápoj. Dopřejeme li si dvakrát denně 2 lžíce šťávy ve 200ml vody, „zablokujeme“ škodlivé navýšení stressových hormonů. Je to díky obsahu vitamínu C, B, manganu, kyseliny listové a železa ve šťávě.

Kefír – na dobré trávení. Až půllitr kefíru denně napomáhá správné funkci střev a efektivní činnost trávicího ústrojí.

Pivo – pro pevné kosti. Postačí 300ml denně, a obsah křemíku v pivu zajistí, že kosti i vaziva budou silné.

Brusinková šťáva – proti infekcím močových cest. Už 200 ml denně zabrání díky tříslovinám v brusinkách usazování bakterií v močových cestách.

Rajčatová šťáva – proti spálení na slunci. Lykopen v této šťávě se usazuje v podkoží a zabraňuje škodlivým následkům UV záření na pokožku. Proto se vyplatí denně před a o dovolené cca 500 – 600 ml nápoje.

Pomerančový džus – proti aterioskleróze. Po obědě vypitá sklenka 200 ml džusu, odbourává tvorbu volných radikálů a tak nedochází k poškozování cév.

Káva – se umístila na jedenáctce, jako nápoj proti infarktu a mrtvici.Ovšem pijeme li maximálně 2 – 3 šálky denně. Kofein v ní zabraňuje slepování krevních destiček a tím i nánosům způsobujícím kornatění a zužování cév. A málokdo ví, že i napomáhá proti zápachu z úst.

Voda – dýchá kávě na záda. Je skvělá snad na všechny orgány těla. Denním postupným popíjením 200ml vody co hodinu (celkem za den cca 2 litry vody) nejen odbouráme problémy s ledvinami, močovými cestami, regulujeme dobrý krevní oběh a krevní tlak, ale dostatečným „zavlažováním“ buněk podpoříme i dobrou paměť.

Černý čaj – dáme li si denně cca 2 šálky bez mléka, unikneme hrozbě Alzheimerovy choroby.

Zelený čaj – je díky svému obsahu polyfenolu pomocnou protirakovinnou kúrou, zabraňující růstu nádorů. Zhruba 2 šálky denně jsou přínosem i proti kazivosti zubů.

Mrkvová šťáva – sladká, osvěžujíc a lahodná. Její obsah betakarotenu a vitamínu A dodává pleti na kráse, posiluje imunitu a zabraňuje vysoušení pokožky. Dejte si denně sklenku!

Jablečný ocet – ano, čtete správně. Především pro obsah minerálních látek (vápníku, hořčíku a draslíku) se považuje za antistressor a spalovač tuků. Rozmíchejte lžíci jablečného octa ve 300ml vody a denně vypijte. Budete nejen štíhlí, ale i v pohodě.

Kokosové mléko – představte si, že nemá téměř žádné kalorie, ovšem naopak spoustu minerálů a stopových prvků: Proto vyrovnává v těle zásaditost s kyselostí a detoxikuje organismus.

Zázvorová voda – je skvělá na nevolnosti, bolesti, nachlazení a trávicí obtíže. Kromě betakarotenu má v sobě i minerály a cenné oleje. Vodu získáme, když asi kousek zázvoru o velikosti 2 cm oloupeme, nastrouháme najemno, zalijeme 1/2l vody a necháme cca 20 minut vylouhovat.

Kvas – netradiční nápoj v hitparádě nej nápojů pro tělo i duši, který překvapí svými účinky. Postačí 200 ml ke každému jídlu a budete fit, díky skutečně obrovskému množství výživných látek v něm. Ty upravují trávení, činnost střev, podporují zdravou pleť i kvalitu krve.

Šťáva z červené řepy – pomáhá při chudokrevnosti, detoxikuje a podporuje fungování žlučníku. To vše díky minerálům (měď a hořčík) a stopový prvkům v ní.

reklama