Inspirace na podzimní květinové truhlíky

podzimní květinové truhlíky

reklama

Truhlíky na balkoně, terase či parapetu dělají největší parádu v letních měsících. I na podzim ale mohou být vkusnou dekorací! Posbírali jsme pro vás nápady na podzimní truhlíky. 

Květiny do podzimních truhlíků

Zatímco některé rostliny už koncem srpna nevypadají dobře. Jako květiny do podzimních truhlíků volte ty, kterým nevadí nízké teploty a kvetou ještě na podzim. 

  • Libavka
  • Brambořík
  • Astra podzimní
  • Maceška
  • Vřes
  • Chryzantéma 

Přijde vám škoda rušit truhlíky už v září? Tyto rostliny si užijete mnohem déle. Vzhledem k tomu, že v posledních letech přichází opravdová zima až v lednu, vydrží dělat parádu skoro až do Vánoc. V té době je s radostí vyměníte za smrkové větvičky. 

Jak pečovat o podzimní truhlíky 

Výhodou jmenovaných rostlin není jen jejich odolnost vůči nízkým teplotám a nedostatku slunečního světla. Jsou celkově jednoduché pro pěstování, nevyžadují příliš mnoho péče. Použijte obyčejný substrát, v případě libavky a vřesu přidejte trochu rašeliny. Sázet je lze hustě, nepotřebují místo pro růst. Zalévejte pravidelně, ale ne hodně, neboť voda může v noci zamrzat. Podzimní truhlíky nehnojte. Odstraňujte suché listy a květy. 

Výzdoba podzimních truhlíků

Pouhé rostliny vám nestačí? Chcete mít truhlíky vyzdobené? Inspirujte se podzimní přírodou. Vyrazte na procházku a nasbírejte, šišky, kaštany, bukvice či žaludy. Přineste třeba i větvičky se šípky. Dobře vypadají malá jablíčka nebo dekorační dýně, které zakoupíte v supermarketech, zelinářství, květinářství apod. 

Jste-li tvořiví, navštivte svůj oblíbený obchod s výtvarnými potřebami. Seženete tam např. tematické dřevěné výřezy, ze kterých snadno zhotovíte originální dekorace. Jestli hodláte tvořit společně s dětmi, pusťte se do zvířátek z kaštanů, nebo nasbírejte kamínky a pomalujte je. Než je dáte do truhlíku, nalakujte je akrylovým lakem, aby se barvy nesmysly. 

reklama