Jak poznat nevěru a další užitečné rady

nevěra

reklama

Nevěra může mít celou řadu příčin, mezi ty hlavní patří nedostatek komunikace s partnerem, stereotyp (jeden z dvojice zatouží čas od času po jiném sexuálním partnerovi) nebo časté hádky. Mezi příčiny nevěry může patřit také určitá pomsta druhému partnerovi.

Nevěra má rozdílné důvody u žen a u mužů. Často chtějí pouze dokázat, že ještě mají na to sbalit jiného partnera. Otázkou v tu chvíli je, zda má cenu vztah, ve kterém se vyskytla nevěra, udržovat i nadále (a odpustit) nebo jej ukončit. Mnoho podváděných se však bojí toho, jak by mohlo takové manželství po přiznané nevěře vypadat.

Jak odhalit nevěru

Než podváděný partner na nevěru přijde, většinou předchází doba nejistoty. Tušíte, že se váš protějšek s někým schází, ale nemáte pro to dostatečné důkazy, bojíte se zeptat nebo partner všechno popírá.

Náznaků, podle kterých lze nevěru poznat, je celá řada, a najdete je v každém druhém dámském časopise. Uveďme si alespoň několik z nich, které můžete najít v knize Lenky Černé 101 tipů jak poznat nevěru.

Voní, když přijde domů

Netypická vůně bývá nejčastějším znamením, které nahlodává důvěřivost druhého partnera. Pachové stopy po dámském/pánském parfému, vůně mýdla, které doma nepoužíváte, případně změny v hygienických návycích. To vše může značit nevěru.

Má nové známé a nechce vás mezi ně brát

Má váš partner nebo partnerka najednou podezřele intenzivní vztahy s nějakou osobou? Tráví volný čas s lidmi, se kterými se dosud nestýkal? To může být signál lecčehos, od potřeby utéct od stereotypu, až třeba k nevěře.

Nechce nosit vaše dárky

Záletníci a záletnice se často prozradí také tím, že nechtějí nosit vaše dárky. Často jde v podobných případech již o větší problém, než je jen občasná nevěra.

Důležitá je prevence nevěry

Pokud vás partner bude chtít podvést, udělá to a vy tomu nijak nezabráníte. Jediným řešením je prevence, tedy dodržování několika zásadních bodů:

  • Předcházejte stereotypu – vydejte se na víkend pro dva!
  • Nebojte se nových praktik v sexuální oblasti – zapojte svou fantazii
  • Komunikujte s partnerem o všem – nebuďte odtažití
  • Nevytvářejte zbytečné dusno – snažte se pochopit příčinu nevěry

Důležitá poznámka na konec. I když budou příznaky chování toho druhého směřovat k nevěře sebevíce, popřemýšlejte nad tím, zda se na celou věc skutečně díváte objektivně. I v případě nevěry někdy může být její potvrzení ještě větším problémem, než vaše nejistota.

Námět: Pavla Jelínková

reklama