Léto i v bytě a domě

léto v bytě

reklama

Léto nemusí zůstat jen za vašimi okny. Můžete jej pozvat i do svých domovů. Jak? Příjemnými letními dekoracemi a doplňky, barvami nebo stylem.

Klady léta

V teplých letních dnech můžeme trávit více času venku. Posedět na zahradě, balkoně nebo terase, opalovat a vyhřívat se na slunci. Také jíst lehčí a dobře stravitelná jídla, případně ve větší míře konzumovat studené pokrmy. Rovněž s přáteli a rodinou pořádat grilovací párty a pikniky. A v neposlední řadě můžeme domov vyzdobit veselými i jemnými, letně barevnými dekoracemi.

Léto i v bytě a domě

Každé roční období má svá specifika, jak v počasí, teplotách a intenzitě slunečního svitu, tak i svoji základní barvu, barevné ladění a kombinace. Tuto základní barvu lze propojit s tzv. doplňkovými. Charakteristické přitom je, že studenější roční období (podzim a zima) na sebe váží spíše teplé a hřejivé barvy, a naopak ta klimaticky příznivější (jaro a léto), barvy studené.

I proto je základní barvou léta krásná modř. S ní skvěle ladí červená v jakémkoli odstínu (ideálně malinová, bordó a rubínová). V barevných variacích 50:50, jsou to vždy jemné a měkké odstíny těchto dvou barev. Ale není nutno se omezovat pouze na tyto dvě. K létu patří veselost a pestrost, proto lze použít téměř všechny barvy celého barevného spektra.

Zde je to závislé na síle, sytosti a barevných tónech, kterých chceme docílit. A to je též otázka citu, vkusu a toho, kterou barvu sami více upřednostňujeme. K dosažení „letní nálady“ mnohdy postačí skutečně pár barevných maličkostí:

  • Květináče či několik hrnků, něco nádobí.
  • Živé kytky, pár závěsných dekorací a obrázků.
  • Proutěné aplikace skvítím či sušinou ve vhodných barvách.
  • Účelně položené předložky, či nové barevné stínidlo lampy.
  • Přehozy na křesílka či gauč, kobereček, polštářky.
  • Prostírání, ubrusy nebo utěrky.

Jak na to

Od základní barvy léta modré, odvíjíme na dekoracích, zdech a ostatních doplňcích kombinace:

Modro – zelená, modro – žlutá, modro – červená, modro – oranžovo – zelená, modro – červeno -žlutá, anebo veselý mišmaš, což znamená od všeho trochu.

Není až tak podstatné, kterou místnost vytyčíme jako tu stěžejní,většinou to bývá obývací pokoj, ale každý to má jinak. Také záleží na prostorách, četnosti členů rodiny, na velikosti a rozložení místností.

Hala, předsíň a kuchyně s obývacím pokojem jsou však nejčastější místa, kde se pohybují naše návštěvy. Takže tyto prostory pojmeme letně jako první, ale fantazii se žádné meze ani ostatním prostoru nekladou.

reklama