Rakytník řešetlákový – vitaminová bomba pro tělo

reklama

Prastará rostlina – bylina, známá již z doby starověkého Řecka, se konečně dostává do povědomí lidí. A je to dobře, protože rakytník řešetlákový je unikátním rostlinným produktem.

Rakytník řešetlákový – vitaminová bomba pro tělo

Latinsky Hippophae rhamnoides, je vysoce ceněn pro skutečně neobvykle velký obsah vitamínu C. Tento nenápadný keř, produkuje krásné oranžové bobule, které jsou doslova napěchované vitamíny a užitečnými látkami pro lidský organismus. Kromě denní dávky vitamínu C (v pouhé 1 bobulce!), v něm najdeme také provitamín A, řadu vitamínů B, E, K, flavonoidy, organické kyseliny a výživný olej.

No řekněte, není rakytník skutečná vitamínová bomba pro tělo?

Čím je rakytník jedinečný?

Svojí variabilitou a pestrou škálou pokrytí zdravotních obtíží. Díky všem látkám jež obsahuje, je prospěšný lidskému organismu v mnoha směrech. Detoxikuje jej, kladně působí na pružnost cév, srážlivost krve, dobré trávení a vylučování, zmirňuje revmatismus, redukuje hladinu cholesterolu v krvi, zpevňuje pokožku a přináší tělu vitalitu a dobrou odolnost. Je výborným pomocníkem při chřipkách, angínách a virózách.

Dejte vale stresu

A v současné hektické době patří k poměrně úspěšnému antistressoru, odbourává jej velice úspěšně. Když k tomu přičteme, že ani dlouhodobé užívání nijak neovlivní v negativním směru organismus, je to opravdu bomba! Ovšem jedinečný není rakytník pouze pro člověka, ale i pro ostatní živočichy. Zvířata, jež jej spásala, měla krásnou a lesklou srst a byla velmi vitální.

Eso v rukávu

Ano, pro léčitelé je skutečným esem, které „ordinují“ na všechny výše uvedené neduhy a to bez dalších „umělých“ léčiv. Dokonce kosmetičky jej znají, protože je vzpruhou a osvěžením pro pleť obličeje i pokožku celého těla. Pravidelným užíváním dodá kůži na pružnosti natolik, že vypadá mnohem mladší.

Suma sumárum

Rakytník seženete v lékárnách a obchůdcích zdravé výživy v podobě kapslí, kapek i oleje, nebo jej lze pěstovat a plody zavařovat a vyrábět z nich džem.

Rakytník řešetlákový je skutečná vitamínová bomba pro tělo! Nejen vnitřně ale i vně.

reklama