Zdravá snídaně na každý den

reklama

Budíček, vstát, pořádně se ani neprobrat, uvařit si kafe a zakousnout se do něčeho, co je rovna po ruce. Takhle by mohla vypadat vaše každodenní rutina, ale věřte mi, kila by se takhle nabírala sama a to většina žen nechce. Místo toho ale můžete vyzkoušet vstát, vypít skleničku čistě vody a připravit si nějakou z těchto skvělých a rychlých snídaní, které stihnete ukuchtit v klidu před prací a povinnostmi. Stačí jen trochu chtít a nebát se toho.

Ovesná kaše

Ovesná kaše je základ každého, kdo jí zdravě, snaží se zhubnout, nebo si udržet váhu. Dá se jíst na milion způsobů, a přitom je její příprava velmi jednoduchá. Stačí zalít vločky vřelou vodou a počkat až změknout. Variantou číslo dvě je vločky zalít mlékem a dát je na chvíli vařit. Poté můžeme dochucovat čím je libo. Protein, nekalorické sladidla, med, ovoce, musli, oříšky a mnoho dalšího.

Ovesná kaše
Ovesná kaše (Fotka od iha31 z Pixabay)

Vajíčka

Milovníci vajíček můžou začít jásat a dopřávat si je klidně každý den, včetně snídaně. Vědci, fitness trenéři i výživový poradci zjistili, že vajíčka na snídani mají na naše tělo blahodárný vliv. Nejen že obsahují velké množství vitamínů a minerálů, ale i prodlužují dobu, než budeme mít opět hlad, a navíc nemají ani vysokou kalorickou hodnotu. Takže neváhejte, nebojte se cholesterolu, který vajíčka opravdu nezvedají, a udělejte si omeletu. Nebo vajíčka natvrdo. Nebo naměkko. Nebo zkoušejte zcela nové recepty, fantazii se meze nekladou.

Palačinky

Překvapivě ano, i palačinky můžou být jednou ze zdravých snídaní. Ovšem pozor, nesmí to být klasické palačinky, na které jste zvyklí od svých maminek, po kterých jsme se oblizovali ještě týden. Tyhle palačinky, které mám na mysli, jsou mnohem zdravější a řekla bych i chutnější. A stačí k tomu pouze dvě suroviny. Banán a vajíčko.

Banán rozmačkáme, přidáme vajíčko, zamícháme a dáme smažit na kokosovém oleji. A je vystaráno. Jistě, palačinky se dají vylepšit proteinem, přidáním řeckého jogurtu, hořké čokolády, semínek, oříšků, ale i takto samotné jsou vynikající a můžete si je dopřávat klidně celý týden, bez výčitek.

palačinky
Palačinky (Fotka od Katarzyna Malinowska z Pixabay)

Tousty

Kdo by je nemiloval. Já tedy rozhodně, a proto je skvělé, že si je člověk může dát i v dietě. Stačí vyměnit bílé pečivo za tmavé, levnou šunku za kvalitní vysokoprocentní, přidat zeleninu, nebo ovoce a další lahodná snídaně se může podávat. A nezabere víc než pět minut.

Řecký jogurt

Řecký jogurt, nebo jogurty obecně mimo jiné obsahují velké množství bílkovin, které často napomáhají ke snížení hmotnosti díky schopnosti zasytit. Krom toho taky napomáhají ke správnému fungování trávícího traktu a obsahují prospěšné látky, které naše tělo potřebuje. Proto není naškodu si jej párkrát do týdne dát na snídani spolu s ovocem a oříšky.  

Talíř co dům dal

Častá snídaně v neděli ráno, kdy je lednička vybílená a téměř nic tam není. Vždy se tam ale najde nějaká ta zelenina, sýr, zbytek šunky, při troše štěstí i nějaké to kvalitní tmavé pečivo. Nandáme na talíř, uděláme si teplý čajíček a hned je to ráno veselejší.

Mugcake

Další jednoduchá snídaně pro milovníky sladkého. Určitě už jste slyšeli pojem Mugcake neboli hrníčkový dort. Je to velký hit Instagramu a musejí ho mít všichni. Pokud se tato vlna přes vás nepřehnala nezoufejte, zde máte ten nejzákladnější recept, který si už můžete dle libosti a chuti obohacovat a přizpůsobovat.

Do hrníčku si nasypeme jemné, nebo rozdrcené, vločky, poté přidáme rozmačkaný banán, jedno vajíčka a špetku kypřícího prášku. Zamícháme a dáme na dvě minuty do mikrovlnky a hotovo. Rychlé a snadné.

reklama