Zdraví

25
Jul
2011

Když bolí páteř

Bolesti páteře patří mezi lidmi v současnosti k nejčastějším zdravotním obtížím. Je to dáno dnešní dobou, její hektičností i často nadměrným pracovním vytížením. Co s tím?

30
May
2011

Slunce, kůže a my

Sluníčko může být náš dobrý kamarád, ale  i nepřítel. Umí krásně zahřát, rozjasnit mysl, zlepšit náladu, ale také potrápit. A to tehdy, pokud nerespektujeme jeho sílu a dostatečně  nechráníme sebe a svoji kůži před jeho účinky.

16
May
2011

Jak na zdravý spánek, aneb dobře spát je „věda.

Dobře, vydatně a zdravě spát je touha asi každého z nás. Někdy to jde lépe, jindy hůře. Věkem se spánek zlehčuje a potřeba „naspaných" hodin je nižší než v mladším věku. Ale i přesto lze kvalitně spát.

26
Apr
2011

I chůze je pohyb, aneb walking včera a dnes

Ano přesně tak, jednoduchý, efektivní a hlavně nenáročný způsob pohybu a sportování pro všechny věkové kategorie je obyčejná lidská chůze.

19
Apr
2011

Smíchem a radostí k pevnému zdraví

Smích a radost jsou těmi nepříjemnějšími a také nejpřirozenějšími vnějšími projevy člověka. Bez nich by byl svět šedivý a pochmurný i nudný. Ale víte, že smíchem a radováním se, si můžete velmi podstatně dopomoci k pevnějšímu zdraví?

11
Apr
2011

Jarní úklid nejen v domácnosti

Jarní úklid není potřebný a nutný jen pro naše bydlení, ale i pro naši tělesnou schránku. K pročištění a detoxikaci těla je jarní období nejvhodnějším časem.

4
Apr
2011

Čokoládový sen

Čokoládu snad má rád úplně každý. Není jen choutkou kterou rádi mlsáme, ale je jednou z ingrediencí mnoha dobrot - kupovaných nebo připravovaných doma.

28
Mar
2011

Bojkotujte jarní únavu

O fenoménu jarní únavy již slyšel každý. Ač není považována za lékařskou diagnózu, přesto každoročně postihuje mnohé bez rozdílu. Někdo ji snáší lépe, jiný hůře.

28
Feb
2011

Zdraví, sílu, najdeš v sýru

Sýry a výrobky z něj jsou již dlouhou dobu pro nás zcela samozřejmou a běžnou součástí jídelníčku. Ale víme vůbec odkud se vzal, kde má svůj původ a čím nám může prospět?

21
Feb
2011

Bylinky ke zdraví i životnímu elánu V.

Bylo by ještě mnoho dalších „bylinkových" adeptů na přetřes, ovšem ty ve článcích prezentované jsou stěžejní. Proto si závěrem seriálu povíme něco o jejich zpracování a uchovávání v domácnosti.